Home
Aktualności
Konkurs historyczny dla szkół podstawowych pod hasłem „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 ..." Drukuj

W ramach obchodów jubileuszu 110- lecia szkoły i 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Zespole Szkół nr 3 odbył się 14 maja konkurs historyczny dla szkół podstawowych pod hasłem „ Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 ze szczególnym uwzględnieniem udziału mieszkańców Krotoszyna”.

Więcej…
 
Konkurs pt. „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Drukuj

W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego konkursie pod hasłem „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”. Przez osiem miesięcy realizowaliśmy dziesięć zadań dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się, pomagania innym ludziom, osobom niepełnosprawnym. Poznaliśmy podstawowe informacje prawne, odnoszące się do przedziału wiekowego naszych uczniów, związane z najczęściej popełnianymi przez nich wykroczeniami.

Więcej…
 
Przedszkolaki z "Bajki" w świetlicy szkolnej "Jedynki" Drukuj

Dnia 15 maja br. oddział przedszkolny p. Renaty Czajki uczestniczył w zajęciach otwartych przeprowadzonych w świetlicy szkolnej przez p. Beatę Grobelną. Dzieci obejrzały, przygotowaną przez kółko teatralne "Bajeczka" inscenizację pt."Wiosno, gdzie jesteś?".

Więcej…
 
Gminny konkurs matematyczny „Mistrz matematyki klas II” Drukuj

W maju odbył się w naszej szkole po raz dwunasty gminny konkurs matematyczny „Mistrz matematyki klas II”. W konkursie brało udział 19 najlepszych matematyków ze szkół gminy Krotoszyn.

Więcej…
 
Wizyta kominiarza w świetlicy szkolnej Drukuj

W dniu 8 maja br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z kominiarzem. Pan kominiarz zaprezentował dzieciom swój strój i narzędzia, które są niezbędne w jego pracy. Opowiedział, na czym polega jego praca– jaki najwyższy komin czyścił, co wyciągnął ostatnio z komina.

Więcej…
 
Spotkaniu z Jerzym Omelczukiem Drukuj

18 kwietnia 2013 roku uczniowie  naszej szkoły udali się do galerii ,,Refektarz" gdzie uczestniczyli w wernisażu oraz spotkaniu z Jerzym Omelczukiem. Artysta malarz urodził się w 1957 roku w Siemiatyczach, z dziecięcym porażeniem mózgowym. Już w dzieciństwie zaczął malować ustami.

Więcej…
 
Duży sukces naszych strzelców wyborowych Drukuj

W zawodach strzeleckich z okazji „Tygodnia LOK” uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli pierwsze miejsce drużynowo:
Skład zwycięskiej drużyny: Wiktor Wróblewski – kl. VI a, Paweł Krawczyk – kl. VI a i Michał Zimniak – kl. VI b.

Więcej…
 
Zielona Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardo Drukuj

W dniach 3 do 5 kwietnia br.  uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami  udali się na Zieloną Szkołę do Barda Śląskiego. Wprawdzie można stwierdzić, że była to Biała Szkoła, gdyż nadal wokół  panowała  piękna zima. W wyjeździe uczestniczyło  41 uczniów i 3 opiekunów z naszej szkoły.

Więcej…
 
Nareszcie WIOSNA !!! Drukuj

Tradycyjnie 21 marca uczniowie naszej szkoły radośnie powitali pierwszy dzień wiosny. Najpierw wszystkie klasy przygotowały słomiane Marzanny, a następnie po krótkim korowodzie uczniowie  przybyli na boisko szkolne, gdzie spalono zimowe kukły.

Więcej…
 
Wspomnienia z przygotowań do świąt Drukuj

We wtorek  dnia  19 marca br.  dziewczynki  z klas trzecich wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach otwartych w Niepublicznym Przedszkolu  ,, U Zuzi”. Wspólnie z przedszkolakami z najmłodszych grup  uczennice wykonały koszyczki dla zajączka. Pomysłów było wiele.

Więcej…
 
Rodzicu bądź czujny!!! Drukuj

Mimo ciągłych prac nad ustawą o przeciwdziałaniu  narkomanii, która posiada zapisy zakazujące produkcji i wprowadzania do obrotu substancji i środków psychoaktywnych, realna sytuacja nie zmienia się. W dalszym ciągu na polskim rynku można nabyć substancje psychoaktywne, których działanie jest podobne do narkotyków – są to dopalacze.

Więcej…
 
Udział w warsztatach: „Chemia w Małej Skali” Drukuj

Dnia 3  kwietnia 2013 roku uczniowie gimnazjum pod opieką nauczyciela chemii p. Danuty Marcisz brali udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w świetlicy szkolne Drukuj

W poniedziałek 11 marca 2013r. odbyły się zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej, prowadzone przez panią Beatę Grobelną i panią Hannę Czapracką – wychowawczynie w świetlicy szkolnej. Tematem przewodnim było święto kobiet. W pierwszej części spotkania wychowankowie

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 40 z 44

Anna Maria Wesołowska

DSC_0394.JPG

Komunikaty

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook