Home
Aktualności
W karnawale, w karnawale ………… Drukuj

Tradycyjnie jak co roku w ostatnim  tygodniu karnawału uczniowie klas I i III uczestniczyli w klasowych balach karnawałowych.  Balonami przystrojono szkolne korytarze.  Każda klasa zadbała o wystrój swojej sali oraz słodki poczęstunek. Na balu każdy przemienił się w ulubioną lub wymarzoną postać, bo oczywiście były to bale przebierańców. Uczniowie wesoło się bawili, pląsali, brali udział w konkursach. Radości, zabawy i emocji nie było końca.

Więcej…
 
Z wizytą w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie Drukuj

W piątek 1 lutego br. uczniowie klasy III b oraz uczennica V a udali się do urzędu miejskiego na podsumowanie konkursu  plastycznego ,,Święta w Krotoszynie”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem p. Julianem Joksiem oraz innymi pracownikami urzędu. Każdy uczestnik  mógł wypowiedzieć  się o świętach i o prezentach, jakie otrzymał pod choinkę. Przybyli na spotkanie  poznali także historię herbu Krotoszyna, a każdy uczestnik spotkania otrzymał znaczek herbowy do przypinania na ubranie.

Więcej…
 
Akcja "I Ty możesz zostać przyjacielem biblioteki szkolnej" Drukuj

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji
„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PRZYJACIELEM BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - PODARUJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ”

Więcej…
 
Konkurs o szopce bożonarodzeniowej Drukuj

W piątek 21 grudnia 2012r. ogłoszono wyniki konkursu „Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” zorganizowanego przez p. Renatę Korcz i p.Annę Kwapisz dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Z wykonanych przez uczniów szopek zorganizowano wystawę, którą można obejrzeć na korytarzu szkolnym.

Więcej…
 
Jasełka Drukuj

Tradycją w naszej szkole jest prezentowanie przez uczniów klas trzecich szkoły podstawowej przedstawienia jasełkowego. W tym roku przygotowywały je p. Ludmiła Czarnecka z klasą III a, p. Urszula Gościniak z klasą III b oraz p. Beata Grobelna, prowadząca kółko teatralne w klasach trzecich.

Więcej…
 
Ten wyjątkowy dzień … Drukuj

We wtorek 11 grudnia Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krotoszynie zorganizowało spotkanie wigilijne dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyło także 14 uczniów z najmłodszych klas naszej szkoły. W czasie tej uroczystości odznaczono trzy osoby za działanie i wspieranie pracy TPD w naszym mieście.

Więcej…
 
Mikołajki 2012 Drukuj

W dniu mikołajowym, czyli 6 grudnia 2012r. odbyły się występy dzieci na scenie krotoszyńskiego kina. Swój repertuar gwiazdkowy zaprezentowały rodzicom i zaproszonym gościom dzieci z Przedszkoli ‘’Bajka”, ‘’Wesoła Gromadka”, a także zespól ‘’Alternatywa” przedstawił pokaz taneczny.

Więcej…
 
Jarmark świąteczny na krotoszyńskim rynku Drukuj

W minioną niedzielę tj. 9 grudnia uczniowie klasy III a i III b oraz kilka uczennic z klasy IV b wystąpili na scenie na krotoszyńskim rynku. Występ odbywał się w ramach Krotoszyńskiego Jarmarku Świątecznego. Uczniowie śpiewali piosenki i kolędy, recytowali wiersze oraz grali na dzwonkach.

Więcej…
 
Wernisaż uczennic naszego gimnazjum Drukuj

W piątek 30 listopada 2012 r. w galerii „Refektarz” odbył się wernisaż prac plastycznych uczennic Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie  pt.: ,,Twórcze strefy". Autorki to absolwentki Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie, obecnie uczennice II klasy Gimnazjum nr 1 w Krotoszynie.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu Drukuj

5 grudnia w sali kina „ Przedwiośnie” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz naszego miasta, pracownicy Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, dyrektorzy szkół, opiekunowie kół wraz z wolontariuszami.

Więcej…
 
Sukces strzelecki członków Szkolnego Koła Ligii Obrony Kraju przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie Drukuj

W dniu 4 grudnia br. zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie zajęli I miejsce w Wieloboju Obronnym (w skład którego wchodzi: rzuty granatem, rzuty lotkami i strzelanie z karabinku pneumatycznego). Podopieczni p. W Wciórki wystąpili w składzie: Sęk Jakub, Ratajczyk Emanuel i Lubczyk Sebastian.

Więcej…
 
II wakacyjny konkurs w ramach projektu "Zrozumieć świat" pod haslem "Zielone lato na rowerze" Drukuj

We wtorek 4 grudnia 2012 roku Monika Jadczak, uczennica klasy 5a została wyróżniona w II wakacyjnym konkursie w ramach projektu "Zrozumieć świat" pod hasłem "Zielone lato na rowerze". Dyplom oraz nagrodę podczas uroczystego apelu

Więcej…
 
Gdzie jest święty Mikołaj? Drukuj

4 grudnia br. uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami wybrali się na spotkanie mikołajkowe do Nenufar Clubu w Kościanie. Dzieci wzięły udział w eksperymencie prowadzonym przez Gosposię, którego celem była realizacja szeregu zadań niezbędnych do tego, aby spotkać się ze św. Mikołajem. W przygotowaniach pomagał również Góral, Królowa i Misiu. W czasie spotkania uczniowie lukrowali i dekorowali pierniki, stroili choinki, wesoło bawili się w zabawę ruchowo-naśladowczą w powiązaniu ze słuchaniem opowiadania.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 45

Anna Maria Wesołowska

DSC_0362.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 16.00.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?