Home O Szkole
Szkoła dziś

W Szkole Podstawowej nr 1 obecne zatrudnionych jest 43 pracowników pedagogicznych oraz 11 pracowników administracji i obsługi.
Wyróżnia nas to, że posiadamy własny Program Promocji Zdrowia, Sporu Rodzinnego oraz Ramowy program zajęć profilaktycznych dla dzieci z rodzin alkoholicznych.

Nasza szkoła to szkoła z charakterem:

1. Fachowa kadra umożliwia w miłej atmosferze zdobywanie rzetelnej wiedzy.
  2. Wychowujemy w duchu patriotyzmu i poszanowania tradycji.
  3. Uczymy dwóch języków: niemieckiego i angielskiego.
  4. Proponujemy ciekawe zajęcia pozalekcyjne:
    • koła teatralne
    • kawiarenka internetowa
    • Dyskusyjny klub Filmowy
    • Klub Europejski "Eurofan" i "Euro - one"
    • Kształcenie Obywatelskie (KOSS)
    • SKS, kurs tańca towarzyskiego, AEROBIK
    • zespół wokalny
    • koła językowe i przedmiotowe
    • zajęcia wyrównawcze
    • zajęcia przygotowujące do sprawdzianu klas szóstych i egzaminu gimnazjalnego
    • warsztaty teatralne z udziałem aktorów
  5. Nasi uczniowie mogą się wykazać w szkolnych i pozaszkolnych konkursach.
  6. Dbamy o to, aby sale lekcyjne miały niepowtarzalny klimat.
  7. Jest bezpieczna, zamknięta dla osób postronnych.
  8. Promujemy zdrowy i higieniczny tryb życia oferując:
    • jabłka za grosze
    • smaczne bułki
    • jogurty
    • mleko
    • obiady w stołówce szkolnej
  9. Organizujemy:
    • wyjazdy do teatru
    • rajdy
    • wycieczki
    • dyskoteki i zabawy klasowe
    • ciekawe zajęcia sportowe
    • obozy narciarskie
    • kolonie letnie
  10. Prowadzimy zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień.
  11. Zapewniamy opiekę pedagoga.
  12. W szkole działa "Trzynastu wspaniałych" - klub wolontariuszy.
  13. Na straży uczniów praw stoi Samorząd Uczniowski.
  14. Gimnazjaliści uczą się w oddziałach z rozszerzonymi godzinami j. polskiego. matematyki, fizyki, chemii lub biologii.

Prowadzimy dodatkowe zajęcia przygotowujące do sprawdzianu po szkole podstawowej (j. polski. matematyka, przyroda),a także egzaminu gimnazjalnego (j. polski, fizyka, matematyka, chemia, biologia, geografia)

Działają także organizacje takie, jak: SK TPD, SK LOP i SK PCK, ZHP, LOK. Szkoła liczy 25 oddziałów. Języki obce: angielski lub niemiecki; j. angielski nauczany od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Od szeregu lat wystawiamy Jasełka w kościele farnym dla całej szkoły i rodziców. Z powodzeniem ukończyliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą". Pasujemy pierwszoklasistów na uczniów i czytelników. Opiekujemy się Krotoszyńskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. Zapewniamy uczniom opiekę w świetlicy oraz możliwość korzystania z obiadów i z drugiego śniadania. Corocznie odbywają w szkole praktyki studenci wyższych uczelni. Od września 2007 roku działa na terenie szkoły świetlica środowiskowa, w której pedagog szkolny i nauczyciele organizują pomoc w nauce i wolny czas uczniom. Udzielając również wsparcia w problemach życiowych. Od obecnego roku szkolnego mamy wreszcie bibliotekę na miarę dzisiejszych czasów z dużą czytelnią i centrum multimedialnym.

Pani pedagog organizuje dla uczniów i ich rodziców na terenie placówki indywidualne spotkania z psychologami.

Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018