Home
"Od ziarenka do bochenka"

W środę  26 września 2012 r. uczniowie  klasy III A oraz III B wraz z wychowawczyniami wybrali się do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.''Chleb, od ziarenka do bochenka”.

Wszyscy zapoznali się ze staropolskimi zwyczajami  i obrzędami siewnymi, żniwnymi oraz symboliką chleba oraz jego rolą w polskiej tradycji i kulturze. Uczniowie zapoznali się też z dawnymi narzędziami rolniczymi, ziarnami i snopami różnych gatunków zbóż oraz sprzętem gospodarskim wykorzystywanym do wyrobu mąki i wypieku chleba. Poznali wiele przysłów związanych z chlebem.

 

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0411.JPG

Komunikaty

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook