Home

Mały Mistrz

Reklama

Mam 6 lat

Reklama

Projekty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka odwiedzin


Dzisiaj:8
Wczoraj:194
W miesiącu:3440
W roku:10918
Wszyscy:190020

Goście na stronie

Teraz online:
  • Gości: 1


"Od ziarenka do bochenka"

W środę  26 września 2012 r. uczniowie  klasy III A oraz III B wraz z wychowawczyniami wybrali się do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.''Chleb, od ziarenka do bochenka”.

Wszyscy zapoznali się ze staropolskimi zwyczajami  i obrzędami siewnymi, żniwnymi oraz symboliką chleba oraz jego rolą w polskiej tradycji i kulturze. Uczniowie zapoznali się też z dawnymi narzędziami rolniczymi, ziarnami i snopami różnych gatunków zbóż oraz sprzętem gospodarskim wykorzystywanym do wyrobu mąki i wypieku chleba. Poznali wiele przysłów związanych z chlebem.

 

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0321.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 17.00.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook