Home O Szkole Jubileusz
„Tyle było dni…” Drukuj

„Tyle było dni…” –  zjazd z okazji 110 - lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 1 i 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Obecnie Zespół Szkół nr 3, dawniej Szkoła Podstawowa nr 1, czyli „Jedynka”.
8 czerwca 2013 roku w naszej szkole było wielkie święto… W tym roku minął ponad wiek od czasu, kiedy powstała jedna z najstarszych w mieście szkół.
Z tej okazji zaprosiliśmy naszych absolwentów, wychowanków, nauczycieli i licznych gości, aby razem uczcić tę piękną rocznicę.

 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1000  mszą świętą w krotoszyńskiej farze, następnie uczestnicy zjazdu udali się na przemarsz wokół rynku. O 1230 spotkaliśmy się w kinie „Przedwiośnie”, tam pani dyrektor przywitała gości i absolwentów; odebraliśmy liczne podziękowania od przedstawicieli placówek oświatowych i współpracujących z nami instytucji, burmistrza i absolwentów. Następnie uczniowie szkolnego koła teatralnego „Tarcza obronna”   przedstawili program artystyczny „Tyle było dni…”. Po uroczystości w kinie absolwenci i goście udali się do szkoły. Tutaj czekały liczne atrakcje. Można było powspominać szkolne czasy przy kawie w kawiarence, usiąść w szkolnej ławie w specjalnie urządzonej na tę okazję starej klasie, zrobić wspólne zdjęcia, wpisać się do księgi pamiątkowej. Spotkania i zabawa zakończyły się  w lokalu „Pod szyszkami”. Wspólna zabawa przy muzyce zakończyła ten pełen wrażeń dzień. „Tyle było dni…” – ten wspomnień czar … - do zobaczenia w Waszej i naszej „Jedynce”.

Galeria

Galeria - foto-kasprzak

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0407.JPG

Komunikaty

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook