UWAGA KONKURS " Z KUNĄ... PRZEZ PUSZCZĘ BIAŁOWIESKĄ"

Przypominamy o konkursie organizowanym przez Szkolną Ligę Ochrony Przyrody. Odbędzie się on w maju, jest jeszcze sporo czasu ale zgłoś się już dziś .

Wystarczy zapoznać się z książką " Kuna za kaloryferem" - Nurii Selva Fernandez, Adama Wajraka. Lekturę należy śledzić uważnie, zwracając głównie uwagę na zagadnienia, które otrzyma każda chętna osoba. W bibliotece szkolnej pojawiły się dwa egzemplarze, które można wypożyczać po uprzednim zdeklarowaniu się wzięcia udziału w konkursie.

Jest to konkurs czytelniczy o charakterze przyrodniczym. Tematem konkursu jest biologia i ekologia zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską.

Konkurs ma na celu :

- uczczenie " Europejskiego Dnia Parków Narodowych"

- nabycie wiedzy z zakresu fauny zamieszkującej m.in. Białowieski Park Narodowy

- uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest Puszcza Białowieska - najstarszy las pierwotny w Europie. Nakreślenie obecnie bardzo aktualnych problemów Puszczy Białowieskiej

- edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży gimnazjalnej

- promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody

- propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez zapoznanie się z książką " Kuna za kaloryferem" autorstwa Adama Wajraka - konkurs na podstawie powyższej lektury

- rozwijanie wyobraźni

Serdecznie zapraszamy, chwile spędzone z ową książką dostarczą niezapomnianych przeżyć.

Katarzyna Świgoń

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

25 Czerwca 2018