Home
Kolejne spotkanie z DOGOEDUKACJĄ za nami

Tym razem zajęcia pod hasłem: "Obowiązki właściciela psa" miały uświadomić dzieciom, że pies jest taki, jakim go ukształtuje jego właściciel. Należy pamiętać, że  „Stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś” (Mały Książę)

 

Dzieciom pokazano rzeczywistość związaną z opieką nad psem: karmienie, pielęgnacja, spacery, sprzątanie po swoim pupilu, zabawa, nauka, wizyty u weterynarza, koszty, wzloty i upadki ( nie zawsze pies jest taki jakim go sobie wymarzymy).

Następnie, aby nie było tak poważnie i by dzieci przekonały się, że praca z pupilem przynosi efekty, Figa zaprezentowała to, co robi najlepiej - czyli sztuczki, które rozbawiły widzów do łez.

Każde dziecko otrzymało teczkę wypełnioną materiałami zabawowo- dydaktycznymi ;)

Jestem bardzo dumna z uczniów klasy 2a. Dzieciaki spisały się na medal. Wykazywały się dużą cierpliwością, spokojem oraz zdyscyplinowaniem. Podczas zajęć panowała atmosfera, w której dobrze pracowało się zarówno z dziećmi jak i z psem. Pomagały przeprowadzić zajęcia uczennice gimnazjum: Marysia Kaczmarek, Magda Nowacka oraz Ewelina Jaśniak - bardzo Wam dziękuję kolejny już raz.

Podziękowania należą się także Pani Wnuk i gratuluję podopiecznych.


UWAGA!

Nie wystarczy chcieć pieska, poprosić o niego świętego Mikołaja, Gwiazdora, Zajączka Wielkanocnego czy Rodzica. Musimy zdawać sobie sprawę, że nasz mały szczeniaczek rośnie, ma więcej sił i kiedyś się zestarzeje, a w każdym momencie swego życia będzie nas potrzebował tak samo - a nawet bardziej.

Pamiętajmy, że "pies dla dziecka" nie istnieje, chyba, że pluszowy. Decyzja o posiadaniu psa wiąże się z obowiązkiem ludzi dorosłych i to oni są odpowiedzialni za jego wychowanie i dbanie o niego - dotyczy to każdego żywego stworzenia. Dziecko oczywiście powinno włączać się w pomoc przy stworzonku i przyswajać wzorce opiekunów.

Dzieci zostały uświadomione, że Figa nie urodziła się 'taka mądra' - wszystko co potrafi jest efektem pięcioletniej, codziennej pracy osoby dorosłej.

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0297.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?