Konkurs recytatorski w świetlicy szkolnej

We wtorek 21 lutego odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników było wybranie dowolnego wierszyka Jana Brzechwy z serii „ZOO” i zaprezentowanie go przed jury, kolegami i koleżankami, a także rodzicami. Ocenie podlegało perfekcyjne opanowanie pamięciowe treści i jego interpretacja. Komisja miała trudne zadanie, zwłaszcza wśród wykonawców z klas drugich, gdzie potrzebna była dogrywka. W oczekiwaniu na wyniki konkursu zgromadzonej widowni czas umiliła uczennica klasy II a – Inez Dobras – Kaczmarek, która zaprezentowała (z pamięci) wszystkie wierszyki o zwierzętach.

W kategorii pierwszoklasistów:

I miejsce – Kacper Stelmaszyk