Home

Mały Mistrz

Reklama

Mam 6 lat

Reklama

Projekty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka odwiedzin


Dzisiaj:8
Wczoraj:194
W miesiącu:3440
W roku:10918
Wszyscy:190020

Goście na stronie

Teraz online:
  • Gości: 1


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską „BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE”

30 marca 2017 roku w hali widowiskowo - sportowej w Krotoszynie z sędzią Anną Marią Wesołowską spotkały się dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie, uczniowie klas I - VI Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 w Krotoszynie. W spotkaniu uczestniczyło ok.1000 uczniów obu szkół, z którymi sędzia Wesołowska rozmawiała o zagrożeniach współczesnego świata, o zasadach odpowiedzialności nieletnich, o rozprawach sądowych.

Podczas popołudniowego spotkania z rodzicami i nauczycielami SP1 i SP4, dyrektorami szkół, pedagogami szkolnymi, przedstawicielami policji, dziadkami uczniów sędzia poruszyła kwestie obowiązków szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji, obowiązków rodziców wobec dziecka. Mówiła o nowych formach przemocy wobec dziecka, o wykorzystywaniu dziecka w konflikcie okołorozwodowym, o obowiązku wysłuchiwania dziecka przez sąd. Podkreślała ogromne znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły, znaczącą rolę edukacji prawnej: kącików prawnych, symulacji rozpraw sądowych, lekcji wychowawczych w sądzie.

Uczniom po spotkaniach Pani sędzia rozdawała autografy i stawała z nimi do wspólnych fotografii. Po wykładzie z dorosłymi sprzedawano publikację Pani Wesołowskiej, które rozeszły się od ręki.

Uczniowie SP1 i SP4 i G1 z wielkim zainteresowaniem brali udział w spotkaniach, zadawali mnóstwo pytań i przekraczali ustalone wcześniej ramy czasowe. Nie tylko dzieci i uczniowie, ale również dorośli uznali wykład i rozmowy z sędzią Wesołowską za bardzo wartościowe i bezcenne. Stwierdzili, że sędzia uzmysłowiła wiele problemów i kwestie odpowiedzialności prawnej.

W wykładzie sędzi Anny Marii Wesołowskiej oprócz wymienionych powyżej uczestniczyli również: Ryszard Czuszke - I Zastępca Burmistrza Krotoszyna, Dariusz Rozum - radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Przemysław Wójcik - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Karina Bratborska - dyrektor Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Krotoszynie, Mariusz Jaśniak - Komendant Powiatowej Policji w Krotoszynie i wiele innych osób zainteresowanych problemami dzieci i młodzieży we współczesnym świecie.

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0292.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook