Home
"Krotoszyńska Noc z biologią"

Jaki jest najlepszy przepis na wyjątkowy piątkowy wieczór?
Odrobina  wolnego czasu + pasja + nieco( a najlepiej całkiem dużo) pozytywnego nastawienia + otwarty umysł po całym dniu nauki
Te niewyszukane składniki zabrane przez kilkanaście osób, które wybrały się na "Krotoszyńską  Noc z biologią" gwarantują, że wieczór będzie należał do wyjątkowych i  udanych. 31 marca uczniowie klas I i II Gimnazjum nr 1 spędzili niezapomniane chwile, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. "Usłysz, zobacz, dotknij, porozmawiaj ..." - takie motto towarzyszyło tej ciekawej imprezie. O 15:30 Dyrekcja I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie uroczyście powitała wszystkich gości Chwilę później gimnazjaliści byli już na "Krwawym safari...", następnie powędrowali poznać osobiście "Nietoperze wielkopolski". Tik tak, - czas biegnie nieubłaganie- trzeba odwirowywać DNA z truskawek. Po godzinie zabrano się za oswajanie strachów w sali, w której 'gilały' po rękach m.in karaczany.  Następnie uczniowie mogli zamienić się w archeologów i prowadzić swoje mikro-wykopaliska. Dużo by opowiadać. Uczniowie pracowali wspaniale, byli zaangażowani, dociekliwi, bardzo pozytywnie nastawieni. Myślę, że godnie reprezentowali Gimnazjum nr 1 za co, jako opiekun, jestem im wdzięczna i niezmiernie z nich dumna.

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0358.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 16.00.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?