Home
"Dzień Ziemi" w naszej szkole

"Żeby zdobyć wiedzę trzeba studiować, żeby zdobyć mądrość trzeba obserwować" - taka oto sentencja przyświecała tegorocznym obchodom "Dnia Ziemi" w naszej szkole. Przez ostatni tydzień na szkolnych korytarzach można było podziwiać wystawę pięknych fotografii o tematyce przyrodniczej zorganizowaną przez Szkolną Ligę Ochrony Przyrody. Twórcą zdjęć jest Pan Arkadiusz Figaj, który 27 kwietnia był gościem specjalnym w naszej szkole. Pan Arkadiusz opowiedział uczniom o swoich pasjach, czyli fotografii i podglądaniu przyrody. W bajeczny sposób przedstawił wszystkie 4 pory roku polskiej przyrody - poprzez piękne prezentacje wypełnione zdjęciami Jego autorstwa. Spotkanie umilał podkład muzyczny, który pozwalał jeszcze lepiej wczuć się w klimat. Takie spotkania są wspaniałą okazją do pozyskania ogromnej ilości wiedzy oraz zaszczepienia w młodych ludziach pasji, która być może w przyszłości zaowocuje rozwijaniem młodych talentów.
Ogromne podziękowania należą się także Pani Hannie Serafiniak, bez której spotkanie nie doszłoby do skutku. Za pomoc w pracach przy powstawaniu wystawy dziękujemy także Panu Michałowi Kolibabce i Panom z klasy IIIa, a także wspaniałej klasie Ib.

Jeszcze raz w imieniu swoim i uczniów serdecznie dziękujemy.
Katarzyna Świgoń

 

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0297.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?