Pasowanie na czytelniów

We wtorek 25 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Po powitaniu uczniów i wychowawczyni zaproponowano zabawę w pociąg. Uczniowie zwiedzili i poznali czytelnię jako miejsce, w którym można odrobić lekcje, poczytać książkę albo czasopismo. „Wagoniki” (czyli każde dziecko) zwiedziły bibliotekę, wędrując między regałami, poznały księgozbiór, sposób rozmieszczenia książek na półkach, zapoznały się z działem „Bajeczki” przeznaczonym specjalnie dla najmłodszych. Następnie „pociąg” udał się na stację nr 1 zatytułowaną: „Oczekiwanie na czytelnika”. Tutaj uczniowie oglądali, jak piękne i kolorowe mogą być książki, o które wszyscy dbają. Czekają one w bibliotece na nowych czytelników. Po chwili „pociąg” przyjechał na stację nr 2: „Zniszczone piękno”. Dzieci poznały prośby książek i porównały ich wygląd z książkami ze stacji nr 1. Te tutaj były zniszczone, miały pomazane, poplamione lub podarte kartki. Na ostatniej stacji nr 3: „W świecie bajek i baśni” dzieci odpowiadały na zagadki, wysłuchały bajki „Złotowłosa i trzy misie”, a następnie po złożeniu uroczystego przyrzeczenia zostały pasowane   na czytelników biblioteki szkolnej. Każdy z pierwszaków otrzymał w prezencie  zakładkę do książki i wypożyczył samodzielnie książkę do domu.

25 Czerwca 2018
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,