Home
X jubileuszowy „Rajd Gwiaździsty"

21 września 2017r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X jubileuszowym „Rajdzie Gwiaździstym” dla upamiętnienia rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Rajd zorganizowany został przez Odział PTTK Krotoszyn i Starostę Krotoszyńskiego. Startowaliśmy sprzed naszej szkoły i Przedszkola „Bajka”, gdzie dawniej mieścił się „Bazar”, który był siedzibą władz powstańczych. Pokłoniliśmy się Powstańcom Wielkopolskim, spoczywającym na cmentarzu: Franciszkowi Sowińskiemu, Władysławowi Rybakowskiemu, dr Władysławowi Bolewskiemu. Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Rajd zakończył się smaczną grochówką i znaczkami rajdowymi na strzelnicy Bractwa Kurkowego.
Uczniowie wzięli udział także w konkursie turystyczno – historycznym na temat Powstania Wielkopolskiego. I miejsce zajął Maciej Sobański.
Na strzelnicy II miejsce indywidualnie wystrzelał Tomasz Wojtkowiak. Po tych sukcesach, pełni wrażeń wraz z  opiekunami Panią Renatą Witczak i Panem  Jarosławem Naskrętem wróciliśmy do szkoły.

 

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0372.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 16.00.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?