Home
VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w Światowym Dniu  Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki i  zachęcenie uczniów i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie  było też  okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli  dać przykład dzieciom pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

 

W szkole pracowały Komisje Egzaminacyjne, które przeprowadzały egzaminy pisemne w  klasach. Uczniowie za zdany egzamin otrzymywali legitymacje Experta Tabliczki Mnożenia. Natomiast najlepsi rachmistrze mogli się zmierzyć w szkolnym konkursie wyłaniającym liderów klasy.
Na ulice miasta wybrał się patrol egzaminacyjny, który przeprowadzał egzaminy dla chętnych w Urządzie Miejskim, parku, sklepie.
Dzień Tabliczki Mnożenia był ciekawym matematycznym wydarzeniem  we wrześniowej szkolnej rzeczywistości. Wniósł wiele pozytywnych emocji, zaangażowania w „tabliczkowe” obliczenia i radości z sukcesów.
Mistrzami Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach są:
IV a – Igor Hęciak
IV b – Paweł Stefaniak
Va – Maria Dąbrowska i Jakub Jerczak
V b – Robert Bystrowski
VI b – Olaf Tyrakowski
VII b – Bartosz Grabowski
II a – Wiktoria Lewandowska
II b -  Michał Troszczyński
III a – Maciej Sobański
III b – Maria Kaczmarek i Zuzanna Olejnicka

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0405.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 16.00.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?