Home
Mały Medyk

W poniedziałek 9 października odbyła się uroczysta inauguracja projektu Mały Medyk - Polska Akademia Dzieci na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w której udział wzięli nasi uczniowie. Na początku wszyscy uczestnicy otrzymali swoje indeksy, w których będą zbierać pieczątki potwierdzające uczestnictwo w wykładach i na tej podstawie otrzymają w czerwcu dyplom. Przybyłych do Auli CKD uczniów i ich opiekunów powitał Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Edmund Grześkowiak. Uczniowie wkroczyli do grona studentów składając ślubowanie. Wysłuchali także pieśni Gaudeamus. Po części oficjalnej mali studenci wysłuchali wykładu o  tematyce związanej ze sportowym trybem życia oraz obejrzeli pokaz akrobatów z klubu „ Z głową w chmurach”. Drugi bogato ilustrowany zdjęciami i filmami wykład o misjach medycznych przedstawiła Pani Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Pani Justyna opowiedziała o swoich wyjazdach do Afryki i działalności Fundacji. Nasi studenci mają możliwość przyłączenia się do akcji „Opatrunek na Ratunek”. Zebrane przez miesiąc dary, zostaną przekazane Fundacji na kolejnym spotkaniu w listopadzie.
Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0346.JPG

Komunikaty

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook