IX edycja konkursu historycznego „ Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”

Byliśmy na konkursie historycznym, wróciliśmy jak Spartanie z tarczą. Nasi uczniowie zdobyli finał, mamy najwyższe miejsca!
We wtorek 17 października w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie odbył się powiatowy finał IX edycji konkursu historycznego „ Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Nasi uczniowie pod opieką Pani Renaty Witczak zdobyli najwyższe miejsca.
Organizatorami konkursu byli: muzeum, Urząd Miejski w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie.
Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki oraz Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka.
W kategorii gimnazjów:

• I miejsce zajął Maciej Sobański z klasy IIIa