Home
„XXXI Ogólnopolski Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”

10 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „XXXI Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”. Meta rajdu znajdowała się w Lusowie, miejscowości w której po walkach i służbie osiadł gen. Józef Dowbor Muśnicki. Wycieczka zaczęła się od odwiedzenia pobliskiego jeziora oraz kościoła przy muzeum im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Następnie, aby upamiętnić generała, jak i poległych żołnierzy, zapalony został znicz przy grobie rodzinnym Dowbora Muśnickiego i przy pomniku znajdującym się przy szkole podstawowej w Lusowie. Kolejnym punktem wycieczki był ciekawy wykład na temat Powstania Wielkopolskiego oraz życia generała w muzeum w Lusowie. Wycieczka zakończyła się w wielkopolskim parku narodowym, gdzie mogliśmy zobaczyć jedno z najpiękniejszych jezior w parku - Jezioro Góreckie. Po całej wycieczce oraz nieodłącznym drobnym posiłku wraz z opiekunami Paniami Moniką Chojnicką, Iwoną Krzekotowską, Małgorzatą Czachorek oraz Panem Jarosławem Naskrętem z uśmiechem na twarzy i pełni wiedzy wróciliśmy do Krotoszyna.

 

Maria Kaczmarek

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0301.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook