„XXXI Ogólnopolski Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”

10 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „XXXI Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”. Meta rajdu znajdowała się w Lusowie, miejscowości w której po walkach i służbie osiadł gen. Józef Dowbor Muśnicki. Wycieczka zaczęła się od odwiedzenia pobliskiego jeziora oraz kościoła przy muzeum im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Następnie, aby upamiętnić generała, jak i poległych żołnierzy, zapalony został znicz przy grobie rodzinnym Dowbora Muśnickiego i przy pomniku znajdującym się przy szkole podstawowej w Lusowie. Kolejnym punktem wycieczki był ciekawy wykład na temat Powstania Wielkopolskiego oraz życia generała w muzeum w Lusowie. Wycieczka zakończyła się w wielkopolskim parku narodowym, gdzie mogliśmy zobaczyć jedno z najpiękniejszych jezior w parku - Jezioro Góreckie. Po całej wycieczce oraz nieodłącznym drobnym posiłku wraz z opiekunami Paniami Moniką Chojnicką, Iwoną Krzekotowską, Małgorzatą Czachorek oraz Panem Jarosławem Naskrętem z uśmiechem na twarzy i pełni wiedzy wróciliśmy do Krotoszyna.

Maria Kaczmarek

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

20 Września 2018