Mały Mistrz

Teraz online:
  • Gości: 1

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski  Dzień Praw Dziecka. Wiąże się to z 28. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego i najbardziej uniwersalnego dokumentu mówiącego o prawach dzieci na całym świecie. Z tej okazji nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W szkole  tego dnia zorganizowaliśmy:

- uroczysty apel, którego kulminacją był happening „balony do nieba” (przed wypuszczeniem balonów dzieci  zapisały na nich najważniejsze  prawa dziecka) wypuściliśmy 300 balonów napełnionych helem za zgodą żeglugi powietrznej,

- uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, podczas zajęć pod hasłem „Dzieci prawa mają, dzieci prawa znają" wykonywali ilustracje przedstawiające ich prawa,

- przez radiolę szkolną czytane były prawa dziecka,

- wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat praw dziecka.

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018