Home
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski  Dzień Praw Dziecka. Wiąże się to z 28. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego i najbardziej uniwersalnego dokumentu mówiącego o prawach dzieci na całym świecie. Z tej okazji nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W szkole  tego dnia zorganizowaliśmy:

 

- uroczysty apel, którego kulminacją był happening „balony do nieba” (przed wypuszczeniem balonów dzieci  zapisały na nich najważniejsze  prawa dziecka) wypuściliśmy 300 balonów napełnionych helem za zgodą żeglugi powietrznej,


- uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, podczas zajęć pod hasłem „Dzieci prawa mają, dzieci prawa znają" wykonywali ilustracje przedstawiające ich prawa,

- przez radiolę szkolną czytane były prawa dziecka,

- wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat praw dziecka.

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0374.JPG

Komunikaty

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
18 Października 2018
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?