Mały Mistrz

Teraz online:
  • Gości: 1

Tydzień Biblioteki Szkolnej

W dniach 25-31 października obchodziliśmy w szkole Tydzień Biblioteki Szkolnej. Na miłośników książek czekało w tych dniach wiele atrakcji. Można było obejrzeć wystawę książek, których tytuły zaczynały się na literę „b” (jak biblioteka oczywiście), co było sposobem na zgromadzenie w jednym miejscu pozycji o różnej tematyce i przypomnienie czytelnikom o książkach rzadziej wypożyczanych. Przeprowadzono akcję czytelniczą „Duży czyta małemu”, w czasie której starsi uczniowie czytali najmłodszym literaturę dziecięcą oraz „Słodkie wypożyczenia”. Dużym zainteresowaniem ze strony uczniów cieszyła się akcja „Randka w ciemno z książką”. Przez radiowęzeł szkolny nadano audycję, w której zaprezentowano kilka pozycji  z nowości czytelniczych, zakupionych przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klas I-III rozpoczęli realizację projektu „Tworzymy szkolną encyklopedię bohaterów książkowych”, a dla uczniów klas IV-VII oraz gimnazjum przeprowadzono konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” ( wyniki ogłosimy w kolejnej audycji o nowościach czytelniczych”).

Wszystkim uczniom, biorącym udział w obchodach, serdecznie dziękujemy!

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018