Policjant wygłasza pogadankę

24 listopada 2017r. mieliśmy okazję gościć  sierż. sztab. Tomasza Zmyślonego, który w klasach Vb i IVA wygłosił pogadankę na temat używania agresji fizycznej i psychicznej. Uczniowie byli zainteresowani tym tematem, a zwłaszcza cyberprzemocą. Ideą spotkań z młodzieżą było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim w jaki sposób się przed nimi chronić, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Funkcjonariusz omówił również co może grozić za popełnienie czynu karalnego nie związanego z Internetem. Policjant przekonywał  uczniów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i żeby nie naruszali godności i prywatności innych użytkowników sieci. Przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi osobami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą.

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018