Home
Policjant wygłasza pogadankę

24 listopada 2017r. mieliśmy okazję gościć  sierż. sztab. Tomasza Zmyślonego, który w klasach Vb i IVA wygłosił pogadankę na temat używania agresji fizycznej i psychicznej. Uczniowie byli zainteresowani tym tematem, a zwłaszcza cyberprzemocą. Ideą spotkań z młodzieżą było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim w jaki sposób się przed nimi chronić, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Funkcjonariusz omówił również co może grozić za popełnienie czynu karalnego nie związanego z Internetem. Policjant przekonywał  uczniów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i żeby nie naruszali godności i prywatności innych użytkowników sieci. Przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi osobami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą.

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0340.JPG

Komunikaty

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook