Home
Warsztaty ekodesignu dla młodzieży

W ubiegłym tygodniu 15 listopada w ramach 22 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2017 po raz drugi odbyły się warsztaty z ekodesignu. Warsztaty zorganizowane zostały przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. W tym roku grupa uczennic z naszej szkoły mogły dać drugie życie starym ubraniom. Dziewczyny przerabiały stare kurtki, bluzy i inne części garderoby. Uczennice gimnazjum projektowały i szyły torby ze starych i niepotrzebnych tekstyliów. Niektóre uczestniczki po raz kolejny  miały okazję szyć na maszynie podczas trwania warsztatów, część z nich doświadczyły tego działania  po raz pierwszy. W trakcie spotkania powstały oryginalne torby, piórniki, poszewki na poduszki    w przeróżnych rozmiarach i kolorach. Projektowanie oraz wykonanie zaprojektowanych rzeczy sprawiło uczennicom wielką radość. W czasie warsztatów w uczestniczkach warsztatów obudziły się nowe zainteresowania związane z krawiectwem. Powstały ciekawe, niepowtarzalne rozwiązania w kwestii formy oraz kompozycji. Dziękujemy pani Beacie Ulbrych za zorganizowanie ponownych warsztatów.

Galeria

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0361.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?