Warsztaty ekodesignu dla młodzieży

W ubiegłym tygodniu 15 listopada w ramach 22 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2017 po raz drugi odbyły się warsztaty z ekodesignu. Warsztaty zorganizowane zostały przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. W tym roku grupa uczennic z naszej szkoły mogły dać drugie życie starym ubraniom. Dziewczyny przerabiały stare kurtki, bluzy i inne części garderoby. Uczennice gimnazjum projektowały i szyły torby ze starych i niepotrzebnych tekstyliów. Niektóre uczestniczki po raz kolejny  miały okazję szyć na maszynie podczas trwania warsztatów, część z nich doświadczyły tego działania  po raz pierwszy. W trakcie spotkania powstały oryginalne torby, piórniki, poszewki na poduszki    w przeróżnych rozmiarach i kolorach. Projektowanie oraz wykonanie zaprojektowanych rzeczy sprawiło uczennicom wielką radość. W czasie warsztatów w uczestniczkach warsztatów obudziły się nowe zainteresowania związane z krawiectwem. Powstały ciekawe, niepowtarzalne rozwiązania w kwestii formy oraz kompozycji. Dziękujemy pani Beacie Ulbrych za zorganizowanie ponownych warsztatów.

Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018