Mały Mistrz

Teraz online:
  • Gości: 1

Dzieci piszą wiersze i piosenki o Patronie Szkoły

Z okazji mijającej 99. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego w naszej szkole 14 grudnia odbył  się I Szkolny Konkurs Poetycki ph.”Powstańcy Wielkopolscy w naszych wierszach i sercach”. Do konkursu przystąpiło 11 klas. Każdą reprezentował przynajmniej jeden uczestnik. Uczniowie pod fachowym okiem wychowawców pisali utwory poetyckie, które później zaprezentowane zostały przed szkolną komisją konkursową. Tematyka tekstów związana była z Patronem Szkoły – Powstańcami Wielkopolskimi. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: klasy III-VI SP oraz VII SP- III G. W pierwszej grupie III miejsce zajęła Zosia Paszek z klasy IIIc, II miejsce Nikola Danielkiewicz z klasy Vb, zwycięstwo przypadło Nikoli Wojtysiak z klasy Va.
W drugiej grupie wiekowej III miejsce zajęła Maria Siudy z klasy IIa G, II miejsce wyśpiewała Zuzanna Olejnicka z klasy IIIb G, a zwyciężczynią została uczennica klasy IIb G Julia Bondzior z grupą uczniów swojej klasy, którzy ubarwili recytację krótką scenką dramatyczną. Ponadto w konkursie wzięło udział wielu uczniów z innych klas: Oliwia Siennicka, Anna Rettig, Tatiana Karasińska, Paweł Okoniewski, Maciej Cepa, Oskar Szuszczykiewicz, Oskar Frąszczak, Anna Baszak, Wiktoria Kornek oraz Wiktoria Lewandowska.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 grudnia 2017 roku  w czasie koncertu kolęd. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe. Uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

Dzisiaj jest: Wtorek
24 Kwietnia 2018