99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W środę 27 grudnia 2017 w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie po raz trzeci odbyła się wieczornica z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania w Muzeum, licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie przygotowany przez nauczycielki: Monikę Chojnicką, Romanę Guzowską oraz Ewę Remisz.

Organizatorem wydarzenia były:

• Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie,
  • Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Krotoszynie.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Krotoszyna.

Natomiast 1 stycznia 2018 roku delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Następnie przy dźwiękach Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej przemaszerowano pod siedzibę Starostwa Powiatowego, gdzie uroczyście została podniesiona flaga państwowa. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie naszej szkoły, laureaci I Szkolnego Konkursu Poetyckiego ph.”Powstańcy Wielkopolscy w naszych wierszach i sercach” zaprezentowali swoje utwory.  Nikola Wojtysiak z klasy Va wyrecytowała wiersz pt. "To oni ...", a Zuzanna Olejnicka z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę pt. "Powstańcy".

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 17.00.

Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018