Home
99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W środę 27 grudnia 2017 w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie po raz trzeci odbyła się wieczornica z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania w Muzeum, licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie przygotowany przez nauczycielki: Monikę Chojnicką, Romanę Guzowską oraz Ewę Remisz.

Organizatorem wydarzenia były:

 

  • Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie,
  • Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Krotoszynie.


Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Krotoszyna.

Natomiast 1 stycznia 2018 roku delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Następnie przy dźwiękach Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej przemaszerowano pod siedzibę Starostwa Powiatowego, gdzie uroczyście została podniesiona flaga państwowa. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie naszej szkoły, laureaci I Szkolnego Konkursu Poetyckiego ph.”Powstańcy Wielkopolscy w naszych wierszach i sercach” zaprezentowali swoje utwory.  Nikola Wojtysiak z klasy Va wyrecytowała wiersz pt. "To oni ...", a Zuzanna Olejnicka z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę pt. "Powstańcy".

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0289.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?