Home
99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W środę 27 grudnia 2017 w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie po raz trzeci odbyła się wieczornica z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania w Muzeum, licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie przygotowany przez nauczycielki: Monikę Chojnicką, Romanę Guzowską oraz Ewę Remisz.

Organizatorem wydarzenia były:

 

  • Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie,
  • Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Krotoszynie.


Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Krotoszyna.

Natomiast 1 stycznia 2018 roku delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Następnie przy dźwiękach Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej przemaszerowano pod siedzibę Starostwa Powiatowego, gdzie uroczyście została podniesiona flaga państwowa. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie naszej szkoły, laureaci I Szkolnego Konkursu Poetyckiego ph.”Powstańcy Wielkopolscy w naszych wierszach i sercach” zaprezentowali swoje utwory.  Nikola Wojtysiak z klasy Va wyrecytowała wiersz pt. "To oni ...", a Zuzanna Olejnicka z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę pt. "Powstańcy".

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0309.JPG

Komunikaty

Skargi i wnioski

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Dyrektora szkoły – w każdą środę w godzinach od 15.00 do 17.00.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Do końca roku zostało 165 dni.
Zodiak: Rak

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook