Home
Spotkanie z lokalnym artystą panem Mieczysławem Odaszem

W kwietniu 2018 roku do naszej szkoły został zaproszony krotoszyński artysta, pan Mieczysław Odasz, który podczas spotkania z uczniami klas II i III gimnazjum zaprezentował wycinek swojej twórczości. Pan Odasz urodził się w 1948 roku, jest lokalnym twórcą, a zarazem pasjonatem sztuki, który ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej. W zaprezentowanych pracach  znalazło się malarstwo oraz  grafiki artysty. W jego twórczości znajduje sie wiele obrazów przedstawiających architekturę, pejzaż oraz  portret. Prace które wyszły spod ręki artysty są bardzo optymistyczne, poprzez użycie jaskrawych kolorów oraz subtelnych plam barwnych. Pan Mieczysław w swojej twórczości niejednokrotnie zmierzył się z materią rzeźbiarską. Wykonał wiele rzeźb o tematyce świątków, Jezusa oraz Maryi. Wielokrotnie wykonywał renowację i polichromię rzeźb. Podczas spotkania z artystą uczniowie mieli okazję usłyszeć opowiadań o życiu i twórczości pana Odasza oraz jego refleksji nad otaczającym go światem. Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły chętnie zadawali artyście różne pytania, na które artysta udzielał odpowiedzi.

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0294.JPG

Komunikaty

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1

Kalendarz Szkoły Podstawowej nr 1 - 2017/2018 ( II półrocze)

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?