Mały Mistrz

Teraz online:
  • Gości: 2

Spotkanie z lokalnym artystą panem Mieczysławem Odaszem

W kwietniu 2018 roku do naszej szkoły został zaproszony krotoszyński artysta, pan Mieczysław Odasz, który podczas spotkania z uczniami klas II i III gimnazjum zaprezentował wycinek swojej twórczości. Pan Odasz urodził się w 1948 roku, jest lokalnym twórcą, a zarazem pasjonatem sztuki, który ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej. W zaprezentowanych pracach  znalazło się malarstwo oraz  grafiki artysty. W jego twórczości znajduje sie wiele obrazów przedstawiających architekturę, pejzaż oraz  portret. Prace które wyszły spod ręki artysty są bardzo optymistyczne, poprzez użycie jaskrawych kolorów oraz subtelnych plam barwnych. Pan Mieczysław w swojej twórczości niejednokrotnie zmierzył się z materią rzeźbiarską. Wykonał wiele rzeźb o tematyce świątków, Jezusa oraz Maryi. Wielokrotnie wykonywał renowację i polichromię rzeźb. Podczas spotkania z artystą uczniowie mieli okazję usłyszeć opowiadań o życiu i twórczości pana Odasza oraz jego refleksji nad otaczającym go światem. Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły chętnie zadawali artyście różne pytania, na które artysta udzielał odpowiedzi.

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018