Home
Spotkanie z lokalnym artystą panem Mieczysławem Odaszem

W kwietniu 2018 roku do naszej szkoły został zaproszony krotoszyński artysta, pan Mieczysław Odasz, który podczas spotkania z uczniami klas II i III gimnazjum zaprezentował wycinek swojej twórczości. Pan Odasz urodził się w 1948 roku, jest lokalnym twórcą, a zarazem pasjonatem sztuki, który ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej. W zaprezentowanych pracach  znalazło się malarstwo oraz  grafiki artysty. W jego twórczości znajduje sie wiele obrazów przedstawiających architekturę, pejzaż oraz  portret. Prace które wyszły spod ręki artysty są bardzo optymistyczne, poprzez użycie jaskrawych kolorów oraz subtelnych plam barwnych. Pan Mieczysław w swojej twórczości niejednokrotnie zmierzył się z materią rzeźbiarską. Wykonał wiele rzeźb o tematyce świątków, Jezusa oraz Maryi. Wielokrotnie wykonywał renowację i polichromię rzeźb. Podczas spotkania z artystą uczniowie mieli okazję usłyszeć opowiadań o życiu i twórczości pana Odasza oraz jego refleksji nad otaczającym go światem. Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły chętnie zadawali artyście różne pytania, na które artysta udzielał odpowiedzi.

 

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0361.JPG

Komunikaty

Informacja

Informuję, iż w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie w roku szkolnym 2018/2019 będzie funkcjonował oddział sportowy o profilu pływanie - sporty walki: sumo.

E-dziennik UONET+

Reklama

Stowarzyszenie

Reklama

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Do końca roku zostało 165 dni.
Zodiak: Rak

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?
 

Owoce i warzywa w szkole

Reklama

bezpieczne wakacje.pl

Reklama

Facebook