Home
Uroczystość poświęcona Konstytucji 3 Maja

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” - o tym pięknym przesłaniu Cypriana Kamila Norwida pamiętamy zawsze, gdy o Polsce mowa. Podczas uroczystości poświęconej Konstytucji 3 maja w naszej szkole padły słowa:
„Dziś, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy wszystkie formy czczenia przeszłości, wysuwając na pierwszy plan życie teraźniejszością. Wołamy  - patriotyzm, to takie górnolotne słowo! Nudzą nas wiece, uroczystości, apele rocznice, święta… Ale czy tak musi być?” Tak nie musi być! Drugiego maja pięknie i godnie uczciliśmy pamięć o dziele Sejmu Wielkiego, które, choć nie trwało długo, pozostało symbolem odrodzenia, ostatniej próby, mądrości Polaków. Autorki montażu słowno - muzycznego przypomniały widzom nie tylko o tych tradycyjnych symbolach jak flaga czy orzeł, ale i o polonezie. Ten widowiskowo zatańczyli uczniowie klas III gimnazjum. Ogromne wrażenie na słuchaczach wywarł zespół wokalny, a Jakub Stasiak poruszył serca wszystkich, śpiewając, nieco zapomnianą pieśń „Nadzieja” J. Pietrzaka.
Nasi młodzi aktorzy SP nr 1 przypomnieli, że to, jak długo symbole narodowe będą kojarzone z Polską i Polakami zależy wyłącznie od nas Polaków.
Wyżej opisaną oprawę artystyczną przygotowały:
Scenariusz i reżyseria – M. Czachorek, B. Pożarycka
Opracowanie muzyczne – E. Remisz
Choreografia – D. Piekarz
Scenografia – I. Serafiniak
Barbara Pożarycka

 

Galeria

 

Anna Maria Wesołowska

DSC_0341.JPG

Komunikaty

Rodzice pytają!

Zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub opiniami na temat relacji rodzic-szkoła-uczeń-nauczyciel do współpracy. Jesteśmy otwarci i chętnie odpowiemy na każde zapytanie, postaramy się rozwiązać nurtujące zagadnienia. Prosimy pisać na którykolwiek z podanych niżej adresów mailowych: sp1@krotoszyn.pl, g1@krotoszyn.pl z dopiskiem "Rodzice pytają". Mile widziany kontakt za pomocą poczty dziennika elektronicznego.

Z kalendarza ...


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

Sonda

Czy Państwa zdaniem dziecko czuje się w szkole bezpiecznie?